18 sierpnia 2011

TAG: 10 pytań kosmetycznych od Majorki

"Kopnął mnie zaszczyt" i po raz pierwszy w mojej krótkiej historii blogowania, zostałam otagowana przez Natalię z Moje Kosmetyki By N :) Dziękuję bardzo i przechodzę do konkretów:Zasady:
1. Umieść obrazek "10 pytań kosmetycznych od Majorki"
2. Odpowiedz na 10 pytań kosmetycznych
3. Powiedz, kto Cię oTAGował
4. oTAGuj 12 blogów tym "TAG'iem"
5. Poinformuj blogi o TAGowaniu

Pytania i odpowiedzi:
1. Używasz kolorowych cieni do powiek, czy neutralnych?
I takich, i takich, choć zdecydowanie częściej sięgam po kolory - najczęściej fiolety i szarości. Neutralne cienie wybieram właściwie tylko na egzaminy i inne okazje, kiedy skromność jest na miejscu.

2. Co wolisz bardziej: pomadkę czy błyszczyk?
Bardzo długi czas nie stosowałam w ogóle pomadek ani błyszczyków, jedynie balsamy - wszystko ze względu na dawne skłonności do uczuleń. Teraz uczulenia zdarzają mi się rzadko, a na co dzień używam kolorowych kosmetyków do ust. Ale do sedna: lubię obydwa rodzaje produktów, ale jednak błyszczyki przeważają - wydaje mi się, że lepiej pielęgnują moje usta i estetyczniej z nich znikają.

3. Czy uważasz, że tylko drogie produkty są dobre?
Absolutnie nie! Mimo - a może właśnie przez - mój mały zakupoholizm, rzadko kupuję kosmetyki droższe niż 20-30 złotych. Ten lub wyższy pułap cenowy dotyczy u mnie właściwie tylko perfum, podkładów, pędzli i tuszy do rzęs, resztę kosmetyków kupuję raczej tanią. Dlatego uwielbiam Essence, bo za małe pieniądze można mieć super kosmetyki :)

4. Co sądzisz i czy używasz różu do policzków?
Róż doceniłam jakieś 2 lata temu i od tamtej pory uwielbiam. Niby nic, ale bardzo ożywia cerę i jest dla mnie niezbędnym elementem makijażu.

5. Jaki jeden produkt kosmetyczny kolorowy zabrałabyś na bezludną wyspę? :)
Biorąc pod uwagę fakt, że ma być to kosmetyk kolorowy, byłby to na pewno tusz do rzęs. Jednak po co mi on, skoro wyspa jest bezludna? ;)

6. Miałaś kiedykolwiek problemy z cerą?
Nigdy zbyt dużych, żadnego trądziku ani dużego łojotoku. Wiadomo, jak każdej nastolatce i mnie przetłuszczała się cera i raz po raz pojawiały się niedoskonałości, ale nie pamiętam sytuacji kiedy stojąc przed lustrem pomyślałam "O rety, jak ja wyjdę z tym do ludzi".

7. Używasz filtrów?
Zbojkotujcie mnie, ale nie używam. Wiadomo, do opalania tak, ale na co dzień nie. Chyba że akurat filtry "trafią się" w zakupionym przeze mnie kremie czy balsamie do ust, ale nigdy nie kupuję kremu mając na szczycie listy oczekiwań "posiadanie filtra". Teraz akurat i w balsamie do ust, i w kremie mam filtry, ale tak jak pisałam - to racze kwestia przypadku. Choć gdy widzę napis "posiada filtry", czuję się nieco zachęcona do zakupu.

8. Na jaki produkt kosmetyczny uważasz, że trzeba wydać więcej pieniędzy?
Ogólnie uważam, że niemal wszystko można kupić w dość korzystnych cenach. Biorąc pod uwagę swoje potrzeby, uważam że ważny jest dobry podkład - kryterium są dla mnie jego pielęgnujące właściwości, oprócz matowienia i krycia oczywiście. Głównie to, czy nie przesusza skóry. Jednak póki co np. jeśli chodzi o kremy, na chwilę obecną, całkowicie wystarczą mi te nawilżające, np. z Ziaji. Kiedy będę starsza (póki co w październiku stuknie mi dwudziestka ;) ), pewnie najwięcej będę wydawała właśnie na kremy.

9. Co sądzisz o maseczkach i czy ich używasz?
Myślę, że jeśli mają dobre działanie, to warto ich używać. Sama jednak ich nie stosuję, ale nie wykluczam zakupu jakiejś w przyszłości.

10. Jakiej gwiazdy makijaże podobają ci się najbardziej?
Ostatnio słabo śledzę światowy show-biznes i stylizacje gwiazd kojarzę głównie z telewizji. Rzadko też zwracam uwagę na makijaż, przeważnie na ogólny efekt. Podoba mi się makijażowa różnorodność Rihanny, zawsze też miałam słabość do wizerunku Agnes Deyn, choć do mnie takie makijaże raczej nie pasują. Ale nie mam żadnego "numeru jeden"


Do tagowania zapraszam:

2 komentarze:

Zapraszam serdecznie do dzielenia się swoimi opiniami! :)Odpowiedzi na pytania zamieszczone w komentarzach będę zamieszczać pod tym samym postem!
Wszystkie reklamy oraz komentarze "zapraszające" będą usuwane.